Догляд за прикрасами

 Прекрасні речі швидко стають улюбленими. Але з часом вони зношуються та втрачають первинну красу. Та нащастя існують прості правила, які зможуть зарадити нам в цьому. Вони сприятимуть довгому носінню прикрас і допоможуть завадити їх псуванню. Дотримуйтеся їх і Ваші намиста, сережки та браслети слугуватимуть Вам роками! Як же потрібно дбати про свої прикраси? Що слід робити, а чого уникати? 
 Необхідно дотримуватися наступних порад:

   – оберігати прикраси від контакту з парфумами, косметичними засобами, хімічними миючими речовинами. Всі ці дива сучасної промисловості шкодять нашим прикрасам, тому варто уникати контакту намист, сережок та перстеників із ними.
   – оберігати від маленьких дітей (менше 3 років), адже прикраси часто мають дрібні деталі. Крім того – дітки в такому віці ще не мають навичок дбайливо та обережно ставитися до крихких речей. 
   – оберігати від прямих сонячних променів. Натуральне каміння має тенденцію тьмяніти та змінювати колір від надмірного перебування під сонцем, тому прикраси повинні зберігатися у темному місці, а не на підвіконні.
   – користуватися ювелірними серветками (або м’якою тканиною) для періодичного протирання металевих елементів прикрас. Ситуація, коли срібна, посрібнена фурнітура, біжутерні та ювелірні сплави від контакту зі шкірою темнішають є нормою. Втім, така процедура поверне блиск ажурним намистинкам, розділителям та конекторам.
   – кожну прикрасу зберігати окремо від решти. Найкращий варіант вирішення питання – спеціальний ювелірний чи біжутерний органайзер або індивідуальні шкатулки чи мішечки для прикрас. Якщо дотримуватися цього правила, Ви уникните подряпинок чи окиснення, які можуть виникнути у разі, коли всі намиста, ланцюжки та браслети із різних матеріалів лежатимуть разом в одній скрині.
   – оберігати  від падіння та ударів. Натуральне каміння, кришталь, венеційське скло – досить крихкі матеріали. Зважайте на це та пильнуйте.

 

   – оберігати від вологи. Важливо пам’ятати, що в переважній більшості прикрас заборонено приймати душ, відвідувати басейн, сауну, аквапарк, спортивну залу. Крім того, слід обмежити користуваня прикрасами в надмірно спекотні дні.
  – любити.